ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W poniedziałek 13 listopada 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej numer 27 imienia Szarych Szeregów w Radomiu odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klas pierwszych połączona z akademią z okazji Święta Niepodległości. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Akademia rozpoczęła się uroczystym polonezem. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów przez dyrektorkę szkoły Małgorzatę Balicką oraz wiceprezydent Radomia Katarzynę Kalinowską. Uczniowie klas pierwszych pięknie ubrani w kolorowe birety złożyli ślubowanie: że będą się starać być dobrymi Polakami kochającymi swoją Ojczyznę, dobrymi uczniami i kolegami, którzy będą dbać o dobre imię szkoły i klasy.

tekst: radom.naszemiasto