ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to wyjątkowe wydarzenie, którego z niecierpliwością wyczekują uczniowie, nauczyciele i rodzice.

21 czerwca 2024 r., jak we wszystkich szkołach w naszym kraju, w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 27 im. Szarych Szeregów w Radomiu zabrzmiał ostatni dzwonek, symbolizujący czas zasłużonego odpoczynku i beztroski. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 została podzielona na dwie części: o godzinie 9:00 dla klas 4-7 oraz o godzinie 11:00 dla klas 1-3.

O godzinie 9:00 w pięknie udekorowanej na tę okazję sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas starszych oraz nauczyciele. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, po czym głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Balicka. W swoim przemówieniu podsumowała miniony rok szkolny, podkreślając osiągnięcia uczniów w różnych dziedzinach – naukowych, sportowych oraz artystycznych. Następnie odbyło się wręczenie nagród. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe i statuetki.

O godzinie 11:00 sala gimnastyczna ponownie wypełniła się uczniami, tym razem z klas 1-3 oraz ich rodzicami i nauczycielami. Swoją obecnością zaszczycili nas również znamienici goście: Wiceprezydent Miasta Radomia – Pani Katarzyna Kalinowska, Biskup diecezji radomskiej – Ks. Marek Stolarczyk oraz Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Świata – Ks. Tomasz Kośka.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za ciężką pracę w minionym roku szkolnym i życzyła udanych wakacji.

Po przemówieniach gości przystąpiono do wręczenia świadectw oraz nagród dla wyróżniających się uczniów. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe, dyplomy uznania oraz okolicznościowe statuetki, które są ukoronowaniem sukcesów naszych uczniów.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne przygotowane przez uczniów klas trzecich, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego była pełna wzruszeń, radości i dumy. Był to czas podsumowań, nagradzania wysiłków uczniów oraz wyrażania wdzięczności nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia. To moment pełen emocji, radości, a czasem i łez wzruszenia, który na długo pozostaje w pamięci wszystkich uczestników.

Po owocnym roku nauki nadszedł wyczekiwany czas odpoczynku i relaksu. Życzymy wszystkim, by nadchodzące wakacje były radosne, beztroskie, bezpieczne i pełne niezapomnianych wrażeń, abyśmy wszyscy spotkali się we wrześniu zdrowi, wypoczęci, w doskonałych humorach.