KONCERT “DZIŚ. JUTRO. POJUTRZE. PAMIĘTAMY”

27 września 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 27 im. Szarych Szeregów w Radomiu odbył się wyjątkowy koncert pt. „Dziś, jutro, pojutrze. Pamiętamy”, zorganizowany z okazji Dnia Patrona oraz 85. rocznicy powołania Szarych Szeregów. Było to szczególne wydarzenie, które zgromadziło uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości, aby wspólnie uczcić pamięć o bohaterach, którzy walczyli o wolność i godność podczas II wojny światowej. Prowadzący koncert przypomnieli o ich niezłomnej walce, męstwie oraz ideach patriotyzmu, które na stałe zapisały się w historii Polski i stały się fundamentem dla młodego pokolenia.

Koncert „Dziś, jutro, pojutrze. Pamiętamy” był nie tylko hołdem złożonym bohaterom Szarych Szeregów, ale także ważną lekcją historii i patriotyzmu dla młodego pokolenia. Wydarzenie to pokazało, że pamięć o przeszłości jest żywa, a wartości, o które walczyli harcerze, są nadal aktualne i inspirujące. Całość uroczystości została przyjęta z wielkim entuzjazmem, a zaproszeni goście nie kryli wzruszenia, doceniając zaangażowanie uczniów i nauczycieli w organizację tego wyjątkowego dnia.