ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Święto Edukacji Narodowej, obchodzone 14 października, jest polskim świętem upamiętniającym powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest to dzień, w którym wyraża się uznanie dla pracy nauczycieli i pracowników oświaty, podkreślając ich kluczową rolę w kształtowaniu przyszłych pokoleń.

W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 27 im. Szarych Szeregów w Radomiu również odbyła się uroczysta akademia z okazji święta wszystkich pracowników oświaty. Podczas wydarzenia uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom za ich trud i zaangażowanie w codzienną pracę. Występy uczniów spotkały się z dużym aplauzem, a nauczyciele zostali uhonorowani specjalnymi podziękowaniami i życzeniami sukcesów w dalszej pracy. Atmosfera uroczystości była pełna ciepła i wzajemnego szacunku, podkreślając wyjątkową rolę edukacji w życiu szkoły i społeczności.