KOPCIUSZEK

20 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 27 im. Szarych Szeregów w Radomiu odbyło się przedstawienie pt: „Kopciuszek” w ramach realizacji projektu „W zaczarowanym świecie teatru” pod patronatem Międzynarodowej Organizacji ds.Migracji IOM POLAND IOM – UN Migration IOM Poland. Spektakl zaprezentowali uczniowie z Koła Teatralnego „Calineczka”, które działa w PSP nr 27. Głównym celem działań była adaptacja kulturowa wszystkich członków społeczności szkolnej, lokalnej i migranckiej, szczególnie uczniów pochodzących z Ukrainy. Swoją obecnością zaszczycili Nas:
– Zastępca Prezydenta Miasta Radom – p.Katarzyna Kalinowska
– Inspektor w Wydziale Edukacji – p.Monika Stolarek-Klimek
– Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych – p.Maria Świerczyńska
– Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3 – p.Wioleta Bogucka
– Przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji ds.Migracji – p.Aleksandra Stocka
– Przewodnicząca Rady Rodziców – p.Bogusława Musiał.
Pani Dyrektor Małgorzata Balicka na koniec skierowała ciepłe słowa do młodych aktorów i podziękowała im za duże zaangażowanie oraz za tak liczny udział Rodzicom naszych uczniów.