WARSZTATY MYDLARSKIE

8 marca, z okazji Dnia Kobiet, klasa 3 a uczestniczyła w warsztatach mydlarskich, które odbyły się w naszej szkole. Warsztaty prowadziła wychowawczyni pani Milena Kaim.
Biorąc udział w warsztatach, nasi uczniowie mieli okazję poznać wielozmysłowo suche rośliny: lawendę, chabry i różę oraz właściwości gliceryny- głównego składnika mydła. Pojawiły się również muszle, brokaty, suszone pomarańcze, cynamon oraz goździki. Używając wybranych przez siebie składników, skomponowali własne mydło, sugerując się preferencjami zapachowymi lub fakturowymi. Zajęcia były bardzo ciekawe. Uczniowie z zapałem tworzyli mydełka, dbając o ich estetykę, różnorodność, zapach, kolor oraz o własne bezpieczeństwo, gdyż masa do zalewania kompozycji była bardzo ciepła. Efekty pracy uczniów są bardzo satysfakcjonujące.