FESTYN RODZINNY

Tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 27 im. Szarych Szeregów w Radomiu jest festyn rodzinny, który zawsze gromadzi licznych sympatyków szkoły.

W tym roku spotkaliśmy się 14 czerwca, jak zwykle na szkolnym boisku. Było to wydarzenie pełne radości, zabawy oraz integracji społeczności szkolnej, które przyciągnęło wielu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców okolicznych osiedli.

Festyn rozpoczął się o godzinie 16:00 uroczystym przemówieniem Pani Dyrektor Małgorzaty Balickiej, która serdecznie powitała wszystkich zebranych i podkreśliła znaczenie wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny i szkolnych przyjaciół. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym nie zabrakło piosenek, tańców oraz krótkich skeczy.

Podczas zabawy uczestnicy festynu mogli skorzystać z licznych atrakcji. Na terenie szkoły rozstawione były stoiska z różnorodnymi smakołykami, które przygotowali rodzice i nauczyciele. Można było spróbować ciast, grillowanych kiełbasek i innych smakołyków.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska z grami i zabawami dla dzieci. Wśród atrakcji znalazły się: malowanie twarzy, tatuaże, decoupage i tworzenie bransoletek, pokazy robotów photon, fotobudka, zamek dmuchany.

W trakcie festynu odbyły się również pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego, odwiedzili nas również policjanci ze swoimi służbowymi psami, co wzbudziło ogromne zainteresowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Wielką atrakcją wyczekiwaną przez wielu gości były mecze piłki nożnej: uczniowie kontra nauczyciele i rodzice kontra nauczyciele.

Rada Rodziców przekazała na licytację piłkę podpisaną przez piłkarzy Radomskiego Klubu Sportowego „Radomiak”. Licytacja była zacięta, a ostatecznie piłka osiągnęła cenę 800 zł, które zasili konto Rady Rodziców. Na koniec odbyło się losowanie kuponów, w których główną nagrodą był bon upominkowy na kwotę 500 zł. do Galerii Słonecznej, ale wygranych było znacznie więcej, za co serdecznie dziękujemy naszym hojnym sponsorom.

Festyn zakończył się około godziny 19:00. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie oraz zaangażowanie w organizację imprezy. Podkreśliła, że dzięki takim wydarzeniom społeczność szkolna staje się bardziej zintegrowana i zacieśniają się więzi między rodzicami, nauczycielami i uczniami.

Festyn rodzinny był niewątpliwie udanym przedsięwzięciem. Pogoda dopisała, a uczestnicy bawili się znakomicie. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, udało się stworzyć atmosferę pełną radości i współpracy, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.